Miasto  drawno

 

Miasto Drawno, o 700-letniej tradycji położone wśród lasów na pograniczu Drawieńskiego Parku Narodowego.

Drawno dla turystów

Na terenie gminy znajdziemy mnóstwo szlaków turystycznych pieszych, rowerowych i kajakowych oraz wiele jezior.

Drawa atrakcją gminy

Przez naszą gminę płynie rzeka Drawa o wartkim nurcie, na której organizowane są spływy kajakowe.

Z życia studentów Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Udział studentów w obchodach Święta Wyzwolenia

 

 

Otwarcie zawodów strzeleckich oraz występ studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

 

 

Inauguracja III Roku 2013/2014 Akademickiego DUTW

W dniu 16 października o godzinie 14.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta inauguracja III-go Roku Akademickiego Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład inauguracyjny pt „Kultura powojennego Drawna” z cyklu „Ocalić od zapomnienia” wygłosił członek Regionalnego Towarzystwa Historycznego Ziemi Choszczeńskiej pan Tomasz Wacław Jabłecki.

Na spotkanie zaprosiliśmy także osoby, które zakończyły już swoją karierę zawodową a chciałyby dołączyć do grona członków DUTW.

 

 

 

Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki

 

                Drawieński Uniwersytet Trzeciego wieku w dniu 19 czerwca br. uroczyście zakończył drugi rok swojej działalności. Uroczystość, na którą przybyło wielu znakomitych gości – między innymi: Starosta Choszczeński Lesław Śliżewski, Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Paszkiewicz,, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej Marian Kuc, Przedstawicielka Towarzystwa Inicjatyw         Twórczych „ ę „ ze Szczecina Kamila Pszenna, rozpoczęto w sali biesiadnej Drawieńskiego Domu Kultury odśpiewaniem przez miejscowy chór akademicki pieśni Gaudeamus Igitur.

                Następnie  Prezes DUTW Jan Michniewicz powitał w imieniu studentów przybyłych gości i przedstawił iformację o pracy uniwersytetu w minionym roku. Placówka liczy obecnie 35 stałych słuchaczy, którzy pracują w 10 sekcjach: muzyczna, gimnastyka i elementy tańca, filcowanie na mokro, informatyczna, turystyczna, decoupage, teatralna ,nauki języka niemieckiego, witraże i wyjazdy na basen do Choszczna.. Ponadto kontynuowano ogólne wykłady dla wszystkich słuchaczy, chociaż w ograniczonym zakresie ze względu na przeładowanie programu. Formy działalności zostały znacząco wzbogacone dzięki środkom ze Stowarzyszeniu Ludzi Bezrobotnych, które opracowało i wygrało program „ Aktywni 60 „ . Przedstawicielki SLB Małgorzata Buchajczyk i Sylwia Rzeźniewska również obecne były na uroczystości Łącznie odbyło się około 70 spotkań i 8 publicznych występów chóru dla społeczności Drawna na różnych imprezach okolicznościowych. Uzupełnieniem wystąpienia prezesa była bardzo ciekawa prezentacja multimedialna o pracy w roku 2012/2013, którą opracowała i przedstawiła Ewa Sodoma, a którą zainteresowani mogą obejrzeć na stronach internetowych Drawna, Drawieńskiego Domu Kultury i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej.

                Po wystąpieniach zaproszonych gości, którzy w bardzo ciepłych słowach wyrażali się o pracy Uniwersytetu ( w Polsce funkcjonuje tylko około 110 takich placówek a w naszym województwie 10 ) , o jego dorobku, o zaangażowaniu członków w życie naszej społeczności i życzyli dalszych sukcesów; odbył się występ artystyczny. Chór liczący 23 osoby, pięcioosobowy  zespól taneczny i członkowie grupy recytatorskiej przedstawili owacyjnie przyjęty program. Była beczka śmiechu i wesela.. Następnie przy gorącym posiłku, kawie i cieście domowego wypieku kontynuowano dyskusję przy stołach. W sali można było obejrzeć również wystawę prac rękodzieła artystycznego. Swoje cudeńka zaprezentowały tym razem panie : Krystyna Filipczak, Ewa Zielińska, Ewa Dąbrowska , Jadwiga Pilżys

                  Zarząd Uniwersytetu bardzo liczy na jeszcze większe zainteresowanie drawieńskich seniorów w kolejnym roku akademickim. Szczególnie liczymy na zainteresowanie mężczyzn, których wśród członków jest jak na lekarstwo. Jesteśmy gotowi uruchomić każdą sekcję i formę pracy na którą będzie zapotrzebowanie wynikające z zainteresowań członków.

 

Czerwiec 2013 r.                                                          Do zobaczenia po wakacjach

 

Więcej informacji dot. DUTW   >>>>